wtorek, 26 lipca 2011

Wsi spokojna, wsi wesoła...

Od kilku lat przyglądam się polskiej wsi zza szyby samochodu, a to podczas wypadów weekendowych, a to podczas urlopu. Przyglądam się mijanym domostwom, ogródkom, polom... Malutkie domki przestają być takie małe i zaściankowe. Obok futurystycznej betonowej bryły nie stoi drewniana obora, a garaż na minimum dwa samochody. Wyraźna migracja mieszczuchów zaburza też obraz ogródków, niegdyś witających żywymi kolorami floksów, tojeści czy piwonii. Drewniane płoty to jakby archaizm- murowane lub kute ciężkie ogrodzenia coraz szczelniej zasłaniają ogrody z kilkoma nowocześnie podciętymi iglakami i trawnikami z rolki. Wspaniałe drewniane okiennice ustępują miejsca (pseudo-)antywłamaniowym roletom. Na przydrożnych polach mnożą się kolorowe reklamy a i drzewa są jakby smutniejsze...Po raz wtóry zadaje sobie z pozoru głupie pytanie - gdzie rosną Polskie warzywa? Gdzie rośnie nasza marchewka, kalafior czy kapusta? Bez trudu odnajduję zboża, ogromne ilości kukurydzy i rzepak....Stęskniona miękkości linii, jakie chciałam na wsi odnaleźć prezentuję Wam prac Eric'a Marrian'a, które w pewien specyficzny dla artysty sposób prezentuje obłe linie kobiecego ciała. Jestem pod wrażeniem dużej dozy niedomówień mimo jawnej nagości.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony autora - Erica Marriana

Oprawione w kontrastujące passe partout w prostej, właściwie niewidocznej ramie mogą zawisnąć w sypialni lub salonowej łazience... 
Co sądzicie o takiej nagości?

9 komentarzy:

 1. Piękna! Urzekła mnie.... Naprawdę wyjątkowa!

  OdpowiedzUsuń
 2. no takie akty to można wieszać w domu :)
  piękne
  piękny banerek masz :)
  buziaki

  OdpowiedzUsuń
 3. Czesc Ewelinko :) .. te akty sa piekne, idealnie by pasowaly do mojej sypialniowej lazienki, bo jest ona czarno- biala... czarne mam wlasnie sciany, i te cuda super by na nich wygladaly.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne!! Stronka zapisana w ulubionych, a zdjęcia zawisną w sypialni!!:) dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za Ano za dodanie mnie do ulubionych- postaram się nie zawieść ;) nad zdjęciami sama się zastanawiam, choć ostatnio bram mi trochę weny ;)
  Dziękuję za komentarze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prześledziłam wszystkie posty. Masz niesamowity zmysł dobierania dekoracji... Twoje mieszkanko jest cudowne:) Będę tu stale zaglądac :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ewelino,bardzo się cieszę, że na Twoim blogu pjawił się wpis! Znalazłam Twój blog jakiś czas temu, ale bałąm sie, że zawiesiłaś pisanie - czego bym bardzo żalowała!! Podoba mi sie to co prezentujesz tutaj, a Twoje gusta są w dużym stopniu zbliżone do moich!
  Co do Twórczości Eric'a Marrian'a - bardzo do mnie przemawia! Niedomówienia i wyobraźnia w sztuce do podstawa.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Asia

  OdpowiedzUsuń